2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje
  5. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Cluj
  6. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Cluj-Napoca
Postat 30 mai 2024

Tehnician asamblare

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Grup: SFC Energy AG

Firmă: SFC Energy Power SRL

Divizie: Power Supply Solutions

În calitate de Tehnician asamblare, în cadrul diviziei de Power Supply Solutions, te vei ocupa de realizarea produselor dezvoltate de către companie, prin asamblarea soluțiilor noastre energetice, pe baza unei scheme de cablare sau a unei instrucțiuni clare de lucru și a listei de piese corespunzătoare.

Ce responsabilități vei avea:

  • Pregătirea subasamblelor pentru dulapurilor electrice (conectori, cabluri, etc);

  • Instalarea echipamentelor în tablou; / montarea componentelor in echipamentele electrice

  • Pozitionarea modulelor electronice în carcasă;

  • Pregatirea și conectarea cablurilor de alimentare și de comandă;

  • Montarea componentelor adiționale;

  • Identificarea și propunerea unor măsuri suplimentare de siguranță, acolo unde este cazul.

Pregătirea necesară:

  • Studii medii/școală profesională, profil tehnic (Electrician, Electromecanic, Electrotehnist, Mecanic);

  • Experiență de lucru de minimum 3 ani într-una din următoarele activități: asamblarea și cablarea dulapurilor de comandă și control, asamblare și cablarea cutiilor de joncțiune, asamblarea și cablarea diverse echipamentele electrice si electronice.

  • Abilitatea de a citi și înțelege schemele de montaj (electrice și detalii mecanice de montaj);

  • Dexteritate manuală și abilități de rezolvare a problemelor;

  • Cunoștințe de limba engleză la un nivel începător/mediu (reprezintă un avantaj).

  • Disponibilitatea spre deplasări în primele 3 luni de activitate.

Ce îți oferim noi:

  • Salariu motivant;

  • Bonusuri ocazionale;

  • Tichete de masă (40 RON/zi);

  • Asigurare privată de sănătate;

  • Decontare transport;

  • Fructe;

  • Bookster;

  • Mediu internațional de lucru, cu echipe din România, Olanda și Germania;

  • Oportunitatea de a face parte dintr-o companie în plină expansiune, care încurajează libertatea/independența, creșterea personală și profesională;

  • Echilibru excelent între viața profesională și viața privată, cu operare doar într-un singur schimb;

  • Program flexibil (start cu ora 06:00/07:00).

Descrierea companiei

Be part of something powerful!

Are you excited by innovative products such as power supply solutions or coils & linear drive solutions? We’ve got the perfect job for you. SFC Energy develops, manufactures, and markets highly reliable standard and semi-standard high-power platform solutions for demanding requirements in laser, and semi-conductor manufacturing equipment and analytical applications. Furthermore, SFC Energy co-develops and manufactures highly complex and reliable coils & linear drives for semiconductor manufacturing equipment and analytical applications. SFC is operating from its R&D and manufacturing locations in Almelo, The Netherlands, and Cluj-Napoca, Romania.

Dacă acest rol prezintă interes pentru tine, te invităm să aplici la anunț.

Pentru mai multe detalii, ne poti contacta la numarul de telefon +40**********83.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 270345786