2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Arges
  6. Ingineri - Geamana
Postat Azi la 08:34

TECHWISE ELECTRONICS angajeaza - sudor

Localizare

Geamana

Tip contract

Determinat

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO41775780

TechWise Electronics – companie de inginerie si dezvoltare de soft, specializată în producerea de mașini speciale, de la proiectare, automatizare, programare, până la implementare și integrare, ANGAJEAZĂ sudor.

Candidatul ideal:

-        Experiență în sudură

-        Cunoștințe de bază în sudură: Capacitatea de a utiliza echipamentele de sudură și de a aplica tehnici de sudură de bază, cum ar fi sudura cu arc electric, MIG

-        Capacitatea de a citi și de a interpreta planuri și diagrame tehnice simple, precum și de a urma instrucțiuni precise pentru a efectua suduri în conformitate cu specificațiile date.

-        Capacitatea de a lucra cu precizie și de a identifica și de a corecta eventualele defecte sau imperfecțiuni în sudură pentru a asigura calitatea și siguranța lucrărilor

Responsabilități principale:

-        Realizarea operațiunilor de sudură conform specificațiilor și planurilor tehnice. Aceasta poate implica sudarea oțelului, aluminiului, aliajelor speciale sau altor materiale, folosind tehnici precum MIG / MAG

-        Curățarea și pregătirea suprafețelor de sudură prin îndepărtarea contaminanților, zgârieturilor sau altor imperfecțiuni.

-        Asamblarea și fixarea pieselor sau componentelor metalice în poziția corectă pentru sudură, folosind echipamentele și accesoriile necesare.

-        Inspectarea sudurilor pentru a asigura conformitatea cu standardele de calitate și pentru a identifica eventualele defecte sau imperfecțiuni.

-        Respectarea tuturor regulilor și procedurilor de siguranță pentru a preveni accidentele și pentru a asigura un mediu de lucru sigur pentru toți angajații.

-        Întreținerea și curățarea regulată a echipamentului de sudură pentru a asigura funcționarea corespunzătoare și prelungirea duratei de viață a acestuia.

-        Comunicarea cu ceilalți membri ai echipei și cu supervizorii pentru a raporta progresul lucrărilor, pentru a solicita ajutor sau pentru a discuta eventualele probleme sau întrebări.

Dacă ești interesat să te alături echipei noastre, trimite-ne CV-ul tău la adresa de e-mail secretariat[at]techwise.ro

Alătură-te echipei Techwise Electronics! Be Tech! Be Wise!

Localitate

Geamana,

Arges

Locație exactă
Arges, Geamana
ID: 270384109