2. Locuri de munca
  3. Resurse Umane
  4. Generalist
  5. Generalist - Bucuresti - Ilfov
  6. Generalist - Bucuresti
  7. Generalist - Sectorul 1
Postat 20 mai 2024

Specialist SSM Mogosoaia

Localizare

Bucuresti, Sectorul 1

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Candidatul Ideal

Specialistul SSM are ca principal obiectiv indeplinirea activitatilor de Sanatate si Securitate in Munca pentru angajator. Activitatea va avea loc la sediul din Mogosoaia si va include vizite trimestriale la sediile din teritoriu ale companiei.

Cerinte:

Studii superioare

Cunostinte legislative in domeniu

Curs obligatoriu Securitate Sanatate in Munca 80 ore

Permis de conducere, categoria B - disponibilitate pentru deplasari

Cunoasterea legislatiei in domeniul securitatii sanatatii in munca

Cunostinte PC (World, Excel)

Limba engleza nivel mediu

Curs evaluator de risc de accidentare si imbolnavire profesionala (prezinta un avantaj)

ISO 45001 (prezinta un avantaj)

Competente

Buna capacitate organizatorica

Foarte buna comunicare si capacitate de formare

Responsabilitate, seriozitate, spirit de echipa

Descrierea jobului

Raportarea catre Responsabilul de Servicii Generale referitor la functionarea Securitatii si Sanatatii in Munca, in cadrul organizatei;

Colaborarea cu terte parti (colaboratori, consultanti, auditori externi) referitor la securitate sanatate in munca;

Monitorizarea instruirii personalului organizatiei in ceea ce priveşte securitatea sanatatea in munca;

Identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor in cadrul organizatiei;

Elaborarea, monitorizarea si actualizarea planului de prevenire si protectie;

Elaborarea si actualizarea instructiunilor proprii de securitate si sanatate in munca si difuzarea acestora in punctele de lucru dupa aprobarea de catre angajator;

Evidenta zonelor cu risc ridicat si specific pe securitate sanatate in munca;

Evidenta posturilor care necesita examene medicale suplimentare, testarea aptitudinilor si/sau control psihologic periodic;

Efectuarea controalelor interne la locurile de munca;

Identificarea echipamentelor de protectie necesare pentru posturile de lucru, intocmirea necesarului de dotare a lucratorilor cu echipament individual de protectie, aprovizionarea necesarului de echipament individual de protectie de si predarea acestuia catre lucratori;

Participare la cercetarea evenimentelor;

Elaborarea rapoartelor privind accidentele de munca suferite de lucratorii din societate, in conformitate cu prevederile legale;

Urmarirea realizarii masurilor dispuse de catre Inspectorii de Munca cu prilejul vizitelor de control si al cercetarii evenimentelor;

Ce iti oferim?

Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță.

Asigurare de viață cu clauză de decontare a unor cheltuieli medicale in valoare de 1000 lei pe an;

Asigurare de sănătate care include gratuit consultatii, analize si investigatii amanuntite; Tichete cadou pentru copii cu ocazia zilei de 1 Iunie si a sărbătorilor de iarnă;

Tichete de masă în valoare de 35 RON/ zi lucratoare;

Acces la biblioteca on- line Bookster.

Laptop, telefon, masina de serviciu.

Descrierea companiei

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 1
ID: 270501012