2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Arges
  6. Altele - Pitesti
Postat 05 mai 2024

Responsabil fonduri europene

Localizare

Pitesti

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: HybridProgram de munca: Program flexibilRol deschis pentru persoane cu disabilitatiNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 38867647

Suntem o firmă tânăra și cu o creștere vertiginoasă. In ultimi ani am accesat mai multe fonduri colaborând cu mai multe firme de consultanta.

 Având în vedere portofoliul nostru de proiecte și cunoștințele acumulate în materie de aplicare și management al fondurilor europene dorim dezvoltarea propriului departament de investiții fonduri europene care sa aibă responsabilitatea scrierii aplicațiilor de proiecte, depunerii proiectelor și ulterior managementul implementării proiectelor în cadrul firmei și firmelor partenere.

Candidatul Ideal

Mai mult de 3 ani experiență în managementul proiectelor finanțate din fonduri nerambursabile. Experiența cu: Programul Operațional Regional, Electric-up, Fondul de modernizare fotovoltaice, etc.

Responsabilități:

o   Coordonarea portofoliu de proiecte, (în prezent aprox. 5 proiecte); Realizarea activităților de management de proiect, planificare, monitorizare a activității, controlul costurilor, raportare, evaluare;

o   Analiza ghidurilor de finanțare în vederea întocmirii dosarelor pentru obținere finanțare în funcție de liniile de finanțare deschise;

o   Colectarea, prelucrarea și analiza informațiilor, realizarea de analize, puncte de vedere, sinteze și recomandări;

o   Elaborarea planului de business

o   Elaborarea de studii de fezabilitate

o   Elaborarea cererii de finanțare

o   Asigura implementarea proiectelor și raportarea către autorității

o   Consultarea în permanență a modificărilor legislative referitoare la obținerea avizelor și acordurilor.

Pe lângă activitatea legata de accesarea și implementare fondurilor europene, în perioadele în care nu sunt activități legate de fondurile europene, oferim posibilitate dezvoltării profesionale în domeniul financiar contabil.

Oferim:

·     Pachet salarial competitiv

·         Program flexibil, posibilitatea de a lucra și de acasă o parte din timp

·         Angajare directa sau colaborare

·         Posibilitatea de lucru part-time

·         Birou dotat la ultimele standarde, PC, cu 2 monitoare, masa de birou reglabila

·         Posibilitate de încărcare gratuita a mașinii electrice la locul de munca

·         Echipa tânăra dinamica și fără pretenții de a se vorbi cu "dumneavoastră"

Localitate

Pitesti,

Arges

Arges, Pitesti
ID: 269655026