2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Bihor
  6. Reprezentanti vanzari - Oradea
Postat 23 mai 2024

Referent marketing si vanzari Ro/EU

Salariu

1 - 2 €

Localizare

Oradea

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: 32005049

Descriere

Descrierea jobului:

- sa identifice principalele caracteristici ale sistemului/ procesului supus evaluarii, alegerea metodei de evaluare si stabilirea instrumentelor de lucru- sa contribuie la implementarea planului de marketing stabilit la nivelul intregii companii

- sa asigure implementarea politicii de marketing

- sa participa la realizarea auditurilor de marketing (interne si externe)

- sa proiecteze chestionare pentru studiul pietei

- sa realizeaze studii si elaboreaza propuneri privind lansarea de noi servicii, stoparea vanzarii anumitor servicii sau dezvoltarea unor noi linii de afaceri

- sa dezvolte politici de fidelizare a clientilor existenti

- sa culeaga, prin studii de piata, informatii despre brandurile companiei

- sa elaboreze si sa actualizeze site-urile de internet ale companiei

- sa coordoneze actiuni de publicitate / advertising, prin mijloace ATL (above the line) sau BTL (below the line), in colaborare cu Departamentul Relatii Publice

- sa elaboreze si sa actualizeze cataloagele si materialele de prezentare ale companiei (tiparite sau in format electronic), in colaborare cu Departamentul Relatii Publice

- sa contribuie la realizarea campaniilor de promovare a noilor servicii lansate

- sa urmareasca rezultatele campaniilor de promovare

- sa intocmeasca rapoarte pe care le prezinta periodic Managerului de Marketing

- sa aiba capacitatea de organizare a locului de munca

- sa participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei

-sa execute orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal

- sa identifice elemente care pot influenta activitatea

- sa foloseasca timpul de munca exclusiv pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu, in acest sens, nu se ocupa in timpul de munca de activitati care nu sunt cuprinse in atributiile si indatoririle sale ori nu sunt dispuse de sefi ierarhici

- sa fie cinstit, loial si disciplinat, dand dovada in toate imprejurarile de o atitudine civilizata si corecta fata de toate persoanele cu care vine in contact;

- sa respecte cu strictete regulile de protectie a muncii si P.S.I. din obiectivul unde desfasoara serviciul;

·        Gestionarea bazelor de date cu clienți și furnizori;

·        Dezvoltarea portofoliului de clienți și furnizori, menținerea permanentă a contactului cu aceștia;

. Obiectivele postului

  • Realizarea planului de vanzari prin vanzarea directa de servicii in zona alocata. (ROMANIA/ EUROPA)

  • Identificarea de noi clienti.

  • Cresterea cotei de piata a serviciilor.

[In functie de marimea, specificul si organigrama firmei obiectivele pot diferi.]

Cerințe:

·        Cunoștințe operare Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook);

·        Permis de conducere categoria B;

·        Cunoștințe nivel mediu/avansat de limba maghiară/engleză

·        Constituie un avantaj cunoașterea la nivel mediu (scris/citit/vorbit) a uneia din următoarele limbi străine: germană, italiană, spaniolă, franceză, slovacă, rusă sau turcă;

·        Abilități de comunicare, convingere, persuasiune și organizare, pentru a îndeplini concomitent mai multe sarcini;

·        Spirit de inițiativă cu orientare către rezolvarea problemelor;

·        Abilități de vânzare și negociere;

·        Seriozitate, punctualitate, flexibilitate;

·        Fire veselă, optimista și pozitivă;

·        Spirit de echipă, planificare și negociere;

·        Disponibilitate de perfecționare continuă, învățare și putere de adaptare la nou;

Descrierea companiei:

·        Casă de Expediții și Transporturi rutiere de mărfuri; Depozit frigorific

Se oferă:

·        Pachet salarial foarte atractiv;

·        Ambient de lucru plăcut;

·        Siguranță la locul de muncă;

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 225158633