2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Receptioner birouri
  5. Receptioner birouri - Bucuresti - Ilfov
  6. Receptioner birouri - Bucuresti
  7. Receptioner birouri - Sectorul 3
Postat 19 mai 2024

Receptioner Hotel

Salariu

2 600 - 3 600 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 3

Full time

Program de munca: Program de lucru in ture

Hotel din zona centrala caută  receptioner dedicat și prietenos pentru a se alătura echipei noastre. Ca receptioner, veți fi prima față a hotelului nostru și veți juca un rol crucial în crearea unei experiențe deosebite pentru oaspeții noștri.

Responsabilități:

Primirea oaspeților cu un zâmbet și o atitudine prietenoasă.

Efectuarea check-in și check-out pentru oaspeți.

Furnizarea informațiilor despre hotel și facilități.

Gestionarea rezervărilor și actualizarea bazei de date.

Răspuns la apelurile telefonice și gestionarea cererilor oaspeților.

Asigurarea că lobby-ul și zona de recepție sunt întotdeauna curate și ordonate.

Soluționarea problemelor și solicitărilor oaspeților cu promptitudine.

Cerințe:

Experiență anterioară în domeniul hotelier sau experiență într-un rol similar este un avantaj.

Abilități excelente de comunicare și relaționare cu clienții.

Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona multiple sarcini simultan.

Cunoștințe de bază în utilizarea computerului și a sistemelor de rezervare hotelieră.

Limba engleză fluentă (alte limbi străine constituie un avantaj).

Beneficii:

Salarizare competitivă. 2600-3600

Bonuri de masa

Oportunități de dezvoltare profesională.

Mediu de lucru prietenos și profesionist.

Discount pentru angajați în facilitățile hotelului si ale grupului din care face parte.

Dacă sunteți o persoană amabilă, orientată spre detalii și dornică să facă parte dintr-o echipă dedicată, vă invităm să aplicați pentru postul de receptioner la numarul 07******70 Elena. Trimiteți CV-ul dumneavoastră și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail elena.petrescu at unionplaza.ro .

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 3
ID: 266247418