2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Brasov
  6. Personal receptie si administratie - Brasov
Postat 24 mai 2024

Receptioner 3800 lei

Salariu

3 800 lei

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in tureNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

DESCRIERE

Candidatul ideal

·        studii de calificare in domeniu constituie un avantaj;

·        limba engleză obligatorie - nivel conversational avansat ; a doua limbă străină constituie un avantaj;

. experienţă anterioară în industria hotelieră/ recepţie OBLIGATORIU;

·        persoană atentă la detalii, proactivă si orientată către client;

·        foarte bune cunostinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);

·        experienta de lucru in programul Medallion constituie un avantaj;

·        aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine;

·        abilitati foarte bune de comunicare si negociere.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

·        rolul de a asigura serviciile de informare, rezervare si cazare pentru oaspetii hotelului cu eficienta si profesionalism, avand toate cunostintele necesare acestor proceduri

·        preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti prin email, fax sau telefonic;

·        primirea si cazarea clientilor si intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasarea platilor);

·        solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;

·        stabilirea unor relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor situatiilor ocazionale.

·        colaborarea cu toate departamentele: rezervari, restaurant, housekeeping pentru asigurarea unor servicii impecabile clientilor hotelului.

·        efectuarea a unor diverse operaţiuni de casă, calcularea facturilor, încasarea contravalorilor serviciilor oferite etc.

·        se informează permanent asupra acţiunilor şi activităţilor ce au loc în incinta hotelului pentru a da informaţii corecte turiştilor.

Beneficii:

·        salariu fix in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei;

·        lucrul intr-o echipa tanara;

·        formare profesionala pe parcursul activitatii;

·        o masa asigurata/ zi;

·        transport;

·        acces la facilitatile complexului (teren tenis, fotbal exterior/sintetic, loc de joaca pentru copii).

Descrierea companiei

Ai sansa sa lucrezi alaturi de oameni profesionisti care cu siguranta vor sti sa aprecieze implicarea ta profesionala pentru dezvoltarea afacerii, intr-un mediu stabil, in continua dezvoltare care iti poate aduce numeroase satisfactii profesionale.

Cu o vechime de peste doisprezece ani in industria ospitaliera, Domeniul 3 Stejari reprezinta o optiune excelenta pentru cei care aleg Brasovul ca destinatie turistica sau pentru afaceri. Prin diversitatea si calitatea serviciilor asigura cel mai bun raport calitate/pret avand o baza consistenta de clienti de casa care,obisnuiti fiind cu standardul serviciilor noastre revin periodic sau recomanda locatia noastra contribuind astfel la dezvoltarea intregii afaceri.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 260698094