2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori productie, confectioneri
  5. Operatori productie, confectioneri - Cluj
  6. Operatori productie, confectioneri - Cluj-Napoca
Postat 10 mai 2024

Operator Strung / Freza (cu sau fara experienta)

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 3

Compania noastră, o fabrică de prelucrare a metalelor cu sediul în zona Aeroportului din Cluj-Napoca, caută operatori i pentru a se alătura echipei noastre dinamică. Dacă ești pasionat de prelucrarea metalelor și ai experiență în operarea utilajelor de frezat și strunjire, te invităm să aplici pentru această poziție!

Poziția: Operator Freză/Strung Locație: Zona Aeroportului, Cluj-Napoca Program: Două schimburi

Responsabilități:

  • Operarea eficientă a utilajelor de frezat și strunjire, inclusiv modelul Haas VF2, VF6 pentru freze și Haas ST 20Y, ST 35L pentru strunguri.

  • Setarea și reglarea mașinilor conform specificațiilor tehnice ale pieselor de prelucrat.

  • Monitorizarea continuă a procesului de prelucrare pentru a asigura respectarea toleranțelor și calitatea pieselor finite.

  • Întreținerea regulată a utilajelor pentru a asigura funcționarea optimă și prevenirea apariției defecțiunilor.

  • Respectarea normelor de siguranță și a procedurilor operaționale în timpul lucrului cu utilajele.

Cerințe:

  • Cunoștințe despre procesele de prelucrare a metalelor și capacitatea de a interpreta desene tehnice și specificații tehnice.

  • Abilități bune de rezolvare a problemelor și de luare a deciziilor în timp real în timpul procesului de producție.

  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu colegii din producție și cu supervizorii.

  • Atitudine pozitivă și orientare către calitate și eficiență în muncă.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra într-o companie în creștere, cu un mediu de lucru dinamic și stimulant.

  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare în funcție de performanță.

  • Training și dezvoltare profesională continuă pentru a-ți îmbunătăți abilitățile și competențele în domeniul prelucrării metalelor.

  • Posibilitatea de avansare în cadrul companiei în funcție de performanțe și abilități.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 270022368