2. Locuri de munca
  3. Munca in strainatate
  4. Transporturi si servicii auto
  5. Transporturi si servicii auto - Iasi
  6. Transporturi si servicii auto - Iasi
Postat 22 mai 2024

Mecanici Auto in Irlanda - 2.450-2.800 EUR net

Salariu

2 900 - 3 400 €

Localizare

Iasi

Mobilitatea postului: Locatie stabilaTara: AlteleRecrutare la distanta

Selectam urgent Mecanici AUTO, pentru mari companii din domeniul automotive din Republica Irlanda. Se ofera contract de munca, salarii intre 2.450 si 2.800 EUR net/ luna, ore suplimentare platite cu 150% – 200%, cazare asigurata si dedusa din salariu si posibilitatea de a-ti fi platit sau decontat biletul de avion ( in functie de profil si decizia angajatorului). Daca ai experienta min. 1 an pe un post similar si cunosti limba engleza la nivel conversational, aplica acum, iar noi te sunam in cel mai scurt timp cu toate detaliile!

Oferta:

- Contract de munca pe perioada nedeterminata, cu perioada de proba si pregatire de 3 luni

- Salariul brut anual intre 35.000 – 45.000 EUR (2.450 – 2.800 EUR net/ luna, in functie de profil, experienta si decizia angajatorului)

- Ore suplimentare platite cu 150% (in timpul saptamanii) si 200% (in weekend)

- Asigurare medicala

- Cazare asigurata si dedusa din salariu (shared house, camera single cu bucatarie si baie comune)

- Posibilitatea de a-ti fi platit sau decontat  biletul de avion dupa sosirea in Irlanda (in functie de profil si decizia angajatorului)

- Preluare de la aeroport

- Sansa de a face cariera in domeniu in cadrul celor mai mari companii de profil din Irlanda

- Posibilitati de cresteri salariale si promovare in cadrul companiei

Cerinte:

- Experienta pe un post similar de min. 1 an

- Limba engleza la nivel conversational

- Bune cunostinte si competente in utilizarea echipamentelor de diagnosticare auto

- Cunostinte despre sisteme auto diferite, reparatii mecanice, caroserii si sisteme electrice/ electronice auto

- Certificarile relevante obtinute in domeniul auto nu sunt obligatorii, insa pot reprezenta avantaj la selectie

- Abilitati de comunicare, atat cu clientii, cat si cu colegii

- Atentie la detalii si o buna capacitate de a lucra in echipa

- Alte abilitati specifice postului vizat

Responsabilitati Mecanic auto:

- Inspectii vehicule:

Efectuati inspecții amanuntite ale vehiculelor pentru a identifica si diagnostica problemele mecanice.

Furnizati rapoarte precise si detaliate privind starea vehiculelor, inclusiv recomandari pentru reparatii si intretinere.

- Intretinere de rutina:

Efectuati sarcini de intreținere de rutina, cum ar fi schimbarea uleiului, rotatia anvelopelor, inspectiile franelor si verificările lichidelor, in conformitate cu instructiunile producatorului.

- Diagnostic si reparații:

Diagnosticati si reparati diverse probleme mecanice, inclusiv probleme ale motorului, probleme ale suspensiei, defectiuni ale transmisiei si defectiuni electrice.

Utilizati instrumente si echipamente de diagnosticare pentru a identifica si depana problemele cu precizie.

- Inlocuirea pieselor:

Inlocuiti sau reparati componentele defecte, cum ar fi franele, sistemele de evacuare, curelele si alte piese critice.

Achizitionati si comandati piese de schimb dupa cum este necesar, asigurand compatibilitatea si calitatea.

- Asigurarea calitatii:

Efectuati verificari amanuntite de calitate asupra reparatiilor finalizate pentru a va asigura ca respecta standardele de siguranța si performanta.

Testati vehiculele dupa reparatii pentru a verifica eficacitatea lucrarilor efectuate.

- Documentatie:

Pastrati inregistrari precise si detaliate ale tuturor serviciilor furnizate, reparatiilor efectuate si pieselor utilizate.

Fiti la curent cu manualele de service, buletinele tehnice si alte resurse pentru a fi la curent cu specificatiile vehiculului si procedurile de reparatie.

Pentru mai multe detalii scrie-ne un mesaj cu datele tale de contact (nr. de telefon si adresa de e-mail) sau suna-ne la +40*********78, +40*********50, +40*********71, +40*********87 sau +40*********44, iar unul din Consultantii nostri va lua legatura cu tine in cel mai scurt timp posibil!

Localitate

Iasi,

Iasi

Iasi
ID: 267554828