2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Operatori utilaje
  5. Operatori utilaje - Bucuresti - Ilfov
  6. Operatori utilaje - Bucuresti
  7. Operatori utilaje - Sectorul 3
ISOVOLTA
Postat Azi la 06:48

ISOVOLTA angajeaza Frezor Universal - Bucuresti

Localizare

Bucuresti, Sectorul 3

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Candidatul Ideal

  • are certificat de calificare de frezor

  • are experienta minima de 1-2 ani ca frezor

  • sa cunoasca si sa identifice metodele de frezare, sa cunoasca fazele procesului tehnologic

  • sa stapaneasca tehnologiile specifice acestei metode, sa le respecte in totalitate,

  • sa recunoasca si sa aplice procedurile de control caracteristice operatiilor de frezare

  • sa posede cunostinte privind masinile si utilajele destinate acestor prelucrari,

  • sa cunoasca caracteristicile mecanice si fizico-chimice ale materialelor pentru confectionarea sculelor de frezat

  • sa posede cunostinte factorii determinanti in buna realizare a acestor operatii, modul de corectie / interventie, sistemele

  • sa aiba capacitatea de reactie si decizie in situatii neprevazute

Descrierea jobului

A. Se va lucra in sediul din sector 3 Bucuresti, str.Drumul intre Tarlale nr.130

Programul de lucru: normal, 8 ore de Lu-Vi in intervalul orar 7 - 15.00 inclusiv pauza de masa

B. Atributii prin fisa postului

  • stabilirea metodei de frezare,

  • pregatirea frezei,

  • pregatirea lichidului de racire-ungere,

  • executa piese prin frezare si lucrari de frezare

  • prelucrarea filetelor prin frezare,

  • recuperarea materialelor rezultate din prelucrare,

  • aprovizionarea locului de munca cu materiale si semifabricate,

  • asigurarea si pregatirea SDV-urilor,

  • intretinerea masinilor unelte de frezat.

Beneficii:

  • Tichete de masa cu valoarea nominala de 35 ron/zi lucratoare

  • Bonus lunar de prezenta

  • Bonus de performanta lunar/anual cf. politicii companiei

  • Decontare abonament transport in comun (140 ron) pentru angajatii cu domiciliul pe raza municipiului Bucuresti si in judetul Ilfov

  • Sau Transport asigurat (autobuz) pentru angajatii cu domiciliul in provincie

  • Cafea/apa/ceai din partea companiei

  • Alte beneficii cf. CCM pentru ocazii deosebite (in familie, la pensionare) precum si nevoi medicale ale angajatului

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 3
ID: 270379475