2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Arges
  6. Contabilitate - Pitesti
Postat 14 mai 2024

Grota Rece cauta contabil motivat, comunicativ și experimentat

Salariu

4 000 - 6 000 lei

Localizare

Pitesti

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalCUI / CIF: 32211936

Echipa Grota Rece caută un contabil  puternic motivat, comunicativ și experimentat, care să devină membru al echipei noastre.

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate - profil economic

- Minim 5 ani experienta in domeniul financiar-contabil.

- Cunoasterea programului de contabilitate SAGA.

- Cunoastere operare PC - pachet MS Office (word, excel-nivel avansat, power point, outlook).

- Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile.

- Limba engleza – nivel mediu.

- Persoana cooperanta, echilibrata.

- Seriozitate, punctualitate.

- Excelente abilitati de comunicare.

- Atentie la detalii.

- Spirit de echipa si excelente abilitati de lucru sub presiune, analiza si respectarea termenelor

-permis categoria B

- Experienta in domeniul HORECA reprezinta un avantaj

Responsabilitățile vor fi următoarele:

 -Înregistrarea facturilor de la clienți si furnizori

- Înregistrarea extraselor bancare

-Efectueaza situatie de plati conform facturilor furnizorilor si se asigura de corectitudinea sumelor

-Intocmire state salarii, REVISAL (inregistrarea /incetare/modificari contracte de munca etc).

-Introducerea tuturor documentelor contabile in programul de contabilitate SAGA: facturi emise, facturi de achizitie, tranzactii bancare, incasari etc.

- Activitati casierie, completare Registru de casa, efectuare incasari,

- Verificarea incasarilor si a debitelor.

- Asigurarea legaturii cu bancile, clientii si furnizorii.

- Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti.

- Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate de catre conducere.

- Arhivarea documentelor financiar-contabile.

-Participa activ  la inventare si/sau stocuri inopinante in punctele de lucru.

Gestioneza activitățile contabile de zi cu zi, sub îndrumarea contabilului senior si/sau a societatii externe, astfel încât termenele limită să fie îndeplinite

Beneficii: • Program de lucru de 5 zile pe săptămână, cu 2 zile libere • Salariu competitiv de la 4000 /net - lună,în funcție de experiență si abilități • Posibilitatea de bonusare în funcție de performanțe - birou in cladire premium din zona ultracentrala.

Dacă îndeplinești cerințele și ești interesat să te alături si sa ajuti echipele noastre din Teilor, Parc Trivale sau Arges Mall, te rugăm să ne contactezi. Telefon 07********58 – cv pe adresa de mail grotarecesrl yahoo.com

Localitate

Pitesti,

Arges

Arges, Pitesti
ID: 267023038