2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Suceava
  6. Contabilitate - Ipotesti
Postat 15 mai 2024

Fredy angajeaza contabil sef

Salariu

6 000 - 8 000 lei

Localizare

Ipotesti

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program flexibilNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 26616390

Descriere

Candidatul Ideal

- experienta anterioara relevanta pe o pozitie similara

-experiență cu softul de contabilitate Nexus (conditie obligatorie)

- atitudine pozitiva, cu spirit de initiativa si cu simt al responsabilitatii crescut

- perseverent, ordonat, organizat, corect, tenace

- loialitate si confidentialitate

- abilitati excelente de comunicare si conducere

- abilitatea de a lua decizii strategice și de a rezolva probleme complexe

- dorința de a contribui la dezvoltarea și creșterea companiei

- atentie la detalii, acuratete si capacitate sporita de organizare a activitatii si de multi-tasking

- cunoscator în detaliu al pachetului Microsoft Office

Responsabilități principale:

- înregistrarea la timp și corect a informațiilor financiare, cu respectarea planului de conturi în vigoare, folosind documentele justificative

- verificarea corectitudinii documentelor înregistrate

- prelucrarea și analiza datelor financiar-contabile, cronologic, sistematic potrivit normelor legale în vigoare

- întocmirea situațiilor, rapoartelor financiar-contabile

- supravegherea eficientă a departamentului financiar și contabil al companiei

- dezvoltarea și implementarea strategiilor financiare pentru creșterea eficienței operaționale

- monitorizarea și raportarea performanțelor financiare către conducere

- colaborarea strânsă cu alte departamente pentru a susține obiectivele de creștere a companiei

- identificarea oportunităților de economisire a costurilor și îmbunătățire a rentabilității

Oferim :

-        salariu atractiv (6000-8000 RON)

-        program flexibil

-        tichete de masa

-        decontare transport

-        prime de sarbatori

Localitate

Ipotesti,

Suceava

Suceava, Ipotesti
ID: 269931720