2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Dispeceri
  5. Dispeceri - Mures
  6. Dispeceri - Acatari
Postat 14 mai 2024

Angajam DISPECER Transport - Mures

Localizare

Acatari

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

TEUER INTL îşi măreşte echipa! Angajăm DISPECER TRANSPORT!

Dacă eşti pasionat de relaţionarea cu clienţii şi eşti o fire responsabilă, atent la detalii te aşteptăm în echipa noastră!

Ne potrivm dacă:

  • Ai simţ practic şi eşti orientat spre soluţii

  • Ai abilităţi de relaţionare şi coordonare

  • Ai cunoştinţe legate de Convenţia CMR

  • Ai cunoştinte legate de legislaţia de transport în vigoare

  • Eşti atent la detalii, responsabil şi rezistent la stres

  • Dacă cunoşti cel puţin o limbă străină de largă circulaţie (de preferat lb. Engleză/Italiană)

  • Ai cel puţin studii medii

  • Ai disponibilitate la program prelungit

*Experienţa pe un post similar şi studii de specialitate în domeniul transportului rutier de mărfuri constituie un avantaj

Descrierea jobului

  • Organizeză , conduce şi controlează activitatea de transport inter şi internaţional din compartimentele pe care le gestionează

  • Să cunoscă în orice moment poziţia şi programul maşinilor pe care le coordonează

  • Să cunoască în orice moment situaţia şoferilor

  • Ţine evidenţa şoferilor din compartimentele pe care le coordonează

  • Verifica permanent buna efectuare a curselor si ajuta soferul in timpul efectuarii acesteia.

  • Intocmeste rapoarte conform solicitarilor superiorilor.

  • Intocmeste dosare transport si documentatie pentru soferi sau clienti.

Oferim:

  • Pachet salarial atractiv

  • Mediu de lucru plăcut

  • Oportunităţi de dezvoltare profesională

  • Alte beneficii în funcţie de evoluţia pe post şi rezultate.

Localitate

Acatari,

Mures

Mures, Acatari
ID: 269966493