2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Cluj
  6. Altele - Cluj-Napoca
Postat 30 aprilie 2024

contabil primar - economist

Salariu

4 000 - 4 500 lei

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 2

Suntem in căutarea unei persoane responsabile pentru a se alătura echipei noastre din departamentul financiar-contabil. Dacă sunteți o persoană organizată, cu atenție la detalii, cu minim 2 ani de experiență și cu o pregătire solidă în domeniul contabilității, această oportunitate vă așteaptă cu brațele deschise! (Menționăm că Nu suntem firmă de contabilitate specializată.)

Responsabilități principale:

  • Întocmirea și înregistrarea corectă a documentelor contabile, inclusiv facturi, bonuri de casă, borderouri de casă, etc.

  • Verificarea și reconcilierea tranzacțiilor financiare și a conturilor contabile.

  • Gestionarea și monitorizarea fluxului de numerar.

  • Întocmirea și prezentarea rapoartelor financiare periodice.

  • Realizarea productiei contabile la final de luna.

  • Colaborarea strânsă cu departamentele interne pentru a asigura acuratețea și coerența informațiilor financiare.

  • Respectarea legilor și reglementărilor contabile în vigoare.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul financiar-contabil sau o experiență echivalentă relevantă.

  • Experiență anterioară de minim 2 ani în domeniul contabilității.

  • Cunoștințe solide în utilizarea programului de contabilitate SAGA și MS Office (în special Excel).

  • Abilități excelente de analiză, rezolvare a problemelor și prioritizare a sarcinilor.

  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu colegii și clienții.

Beneficii:

  • Program de lucru stabil: Luni-Vineri, 8 ore pe zi.

  • Salarizare negociabilă.

  • Masă inclusă.

  • Transport decontat.

  • Asigurare de sănătate.

Dacă sunteți pregătit/ă să vă alăturați unei companii serioase și să vă aduceți contribuția la dezvoltarea acesteia, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul dumneavoastră actualizat. Așteptăm cu nerăbdare să vă cunoaștem și să discutăm mai multe despre această oportunitate.

Vă rugăm atasati CV-ul dumneavoastră in contul Olx. Pentru orice întrebări suplimentare, vă stăm la dispoziție la numarul de telefon din anunt.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 234327269