2. Locuri de munca
  3. Call center - Suport clienti
  4. Romana
  5. Romana - Brasov
  6. Romana - Brasov
Postat 14 mai 2024

Consultant vanzari B2B

Salariu

2 800 - 3 500 lei

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: NecalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Candidatul ideal: Suntem în căutare de o persoană comunicativă, perseverentă şi cu putere de negociere.

Ne dorim pe cineva cu multă energie pozitivă, care se poate adapta ușor în orice context și care acordă o atenție deosebită detaliilor. Urmărim evoluţia comună şi garantăm suportul necesar pentru atingerea celei mai bune versiuni din punct de vedere profesional. Dacă ești carismatic și un negociator, atunci ești exact ceea ce căutăm.

 Descrierea postului:

·        Identificarea tendințelor, a articolelor sezoniere și a prețurilor competitive de pe piață;

·        Promovarea și prezentarea serviciilor noastre către alte companii;

·        Contactarea potenţialilor selleri și menținerea relațiilor cu cei actuali;

·        Construirea și implementarea strategiei de dezvoltare a departamentului B2B;

·        Construirea și implementarea planului de execuție a strategiei de dezvoltare;

·        Prospectarea în permanență a pieței în vederea identificării de noi oportunități pentru creșterea bazei de date de colaboratori și clienți;

·        Asigurarea unei experiențe excelente pentru clienți, gestionând eficient procesele de servicii clienți și conformitate;

·        Dezvoltarea strategiilor de optimizare a proceselor de comandă și livrare pentru a maximiza satisfacția clienților;

·        Analiza și întocmirea rapoartelor de performanță, identificând oportunități de creștere și optimizare;

·        Colaborarea strânsă cu echipele interne pentru a asigura o experiență fluidă și integrată pentru toți utilizatorii platformei;

Aptitudini:

·        Bună înțelegere a eCommerce-ului;

·        Abilități excelente de comunicare scrise și verbale;

·        Putere de negociere şi persuasiune;

·        Automotivat, orientat către rezultate și autonom, asumarea responsabilității pentru atingerea obiectivelor;

·        Abilități excelente de gestionare a timpului;

·        Capacitatea de a lucra independent, folosind resursele, politicile și procedurile departamentului;

·        Găsirea celei mai bune și directe modalități de a ajunge la clienți noi;

·        Gândire orientată spre afaceri;

·        Cunoștințe de limba engleză;

·        Cunoştinţe de Microsoft Office;

Beneficii:

·        Pachet salarial atractiv. Se negociază cu candidatul în funcție de cunoștințe și experiență + tichete de masă;

·        Primă garantată procentuală din venitul net, cu ocazia sărbătorilor de Paște și Crăciun;

·        Zi scurtă pentru ziua de 8 Martie;

·        Bonus garantat procentual din venitul net, pentru ziua de naștere și pentru aniversare vechime în companie;

·        Laptop și telefon de serviciu;

·        Decont lunar pentru abonament de fitness;

·        Asigurare medicală privată;

·        Apa Kangen, fructe proaspete, cafea și gustări la birou;

·        Oportunităţi de carieră corespunzătoare succesului tău profesional și posibilități de promovare;

·        Mediu de lucru plăcut într-o echipa tânără si dinamică;

·        Teambuilding-uri și alte evenimente de echipă;

·        Program de lucru, la birou, de luni până vineri;

·        Locație în centrul Brașovului.

AMBIȚIE + ECHIPĂ + MOTIVARE + SPIRIT = SUCCES

Prin aplicarea CV-ului dumneavoastră la acest job, vă exprimați acordul cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal conform regulamentului UE-GDPR. Aceste date sunt necesare în desfășurarea procesului de recrutare/angajare.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 270214016