2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Bucuresti - Ilfov
  5. Alte locuri de munca - Bucuresti
  6. Alte locuri de munca - Sectorul 6
Postat Azi la 10:34

Consilier Juridic - fara experienta

Salariu

3 500 - 5 500 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 6

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Fara experientaMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 3

Descriere

Nu este necesara experienta.

RESPONSABILITATI:

  • deplasare institutii Bucuresti, Ilfov;

  • redactarea contractelor comerciale;

  • revizuirea drafturilor de contract transmise de terti spre negociere;

  • participarea la negocierea contractelor comerciale;

  • analiza riscurilor din punct de vedere juridic;

  • operatiuni diverse la Registrul Comertului;

  • alte activitati specifice departamentului juridic;

  • reprezentarea societatii in litigii, daca este cazul;

  • colaborarea cu firmele de consultanta externa pentru tranzactii complexe.

 CERINTE:

  • studii superioare in domeniul juridic;

  • experienta nu este necesara;

  • exprimare corecta in limba romana (scris si vorbit);

  • cunostinte teoretice privind dreptul civil, legea societatilor comerciale etc;

  • notiuni privind redactarea unui contract comercial in romana si engleza;

  • limba engleza scris si vorbit – nivel avansat

  • persoana organizata, atenta la detalii;

  • permis de sofer cat B (facultativ).

OFERTA:

  • mediu de lucru dinamic;

  • pachet salarial motivant;

  • plan de dezvoltare in cariera;

  • analiza marire salariu la 3 luni in functie de performante;

  • posibilitate avansare;

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 6
ID: 244927465