2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Sudori
  5. Sudori - Mures
  6. Sudori - Targu-Mures
Postat Azi la 07:51

Angajam Sudor MIG - MAG

Localizare

Targu-Mures

Nivelul de studii: CalificatMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Responsabilitati:

  • Trebuie sa cunoasca procedeele pentru obtinerea imbinarilor sudate

  • sudarea pieselor metalice de aceeasi compozitie chimica sau compozitii chimice apropiate, -imbinarea elementelor componente ale constructiilor metalice

  • Pregateste si verifica aparatele de sudura;

  • Potriveste piesele in vederea  taierii sau sudarii;

  • Curata si controleaza partile componente de eventualele defecte, impuritati;

  • Regleaza tensiunea/intensitatea curentului electric;

  • Consolideaza partile uzate prin acoperirea cu straturi de aliaje;

  • Controleaza piesele finite utilizand dispozitive de masura specifice:

  • Interpreteaza si utilizeaza documentatia tehnica;

  • Se ingrijeste permanent de integritatea si buna functionare a uneltelor si dispozitivelor folosite in cadrul activitatii desfasurate

Cerinte:

  • Certificat de instruire sau experienţă anterioară de sudare / fabricaţie – MIG/TIG

  • Cunoaşterea dispozitivului de tăiere cu plasmă, a dispozitivelor de măsurare şi a uneltelor manuale utilizate în fabricare

  • Experiență/cunoștințe lacatuserie

  • Studii medii

  • Bune cunoștințe de desen tehnic

  • Disponibilitate la program prelungit

  • Să știe să citească pe desenul tehnic dimensiunile și toleranțele și distanța dintre plan

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si stimulant.

  • Posibilitati de dezvoltare profesionala si traininguri specializate;

  • Pachet salarial atractiv si bonusuri in functie de performanta;

  • Beneficii suplimentare precum asigurare medicala privata si tichete de masa, transport asigurat, prime de Paste/Craciun

  • Daca esti o persoana harnica, responsabila si dornica sa evolueze intr-un mediu de lucru competitiv, te invitam sa aplici pentru pozitia de Sudor la compania Euro Gas Systems.

Localitate

Targu-Mures,

Mures

Mures, Targu-Mures
ID: 270486512