2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori productie, confectioneri
  5. Operatori productie, confectioneri - Sibiu
  6. Operatori productie, confectioneri - Sibiu
Postat 22 mai 2024

Angajam - Sculer matriter

Localizare

Sibiu

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNecesita permis de lucru / Requires work visa

Thrace Greiner Packaging este un joint-venture între Greiner Packaging International și Thrace Plastics Pack și este în prezent unul dintre liderii de top în industria ambalajelor din plastic rigid care utilizează tehnologia IML, deservind piețele din România și din împrejurimi încă din 2002. Lucrăm pentru și împreună cu clienții noștri pentru a oferi soluții de ambalare preferate și durabile pentru aplicații de produse alimentare și nealimentare.

Aplicăm angajamentul nostru față de inovație, înțelegerea nevoilor consumatorilor și relațiile noastre cu furnizorii și clienții pentru a oferi soluții de ambalare conforme cu legea și durabile din punct de vedere ecologic, la cele mai înalte standarde de calitate și siguranță a produselor. Pentru a putea implementa mai bine strategia noastră de dezvoltare, căutăm un Sculer matrițer.

Descrierea jobului:

• Mentine si supraveghează buna functionare a echipamentelor și utilajelor în parametrii impusi;

• Efectueaza interventii pe masini (reglaje parametrii, schimbări de comenzi, reglaje senzori, înlocuire de componente defecte), pentru obtinerea caracteristicilor de calitate si productivitate;

• Monitorizeaza masinile de injectie și echipamentele auxiliare;

• Colaborează si participă la interventii complexe cu echipa tehnică;

• Realizeaza montarea/demontarea matritelor de injectie mase plastice.

Candidatul ideal:

• Studii medii tehnice;

• Cunostinte mecanică, pneumatică, hidraulică;

• Cunostinte în domeniul masinilor de injectie și al matritelor;

• Cunoștințe automatizări;

• Persoana dinamică, punctuală, meticuloasă, perseverentă, organizată, orientată spre rezultate, auto-motivată;

• Disponibilitate de a lucra in două schimburi si ore suplimentare.

Beneficii:

• Pachet salarial atractiv, incluzand tichete de masă, al 13-lea salariu (Paști, Crăciun), primă zi de naștere, tichete cadou pentru copiii minori, masă cantina

• Contract de muncă pe perioada nedeterminată;

• Zile suplimentare de concediu pentru vechime in muncă;

• Un mediu lucru curat, la standarde europene;

• Incărcare abonament Tursib/asigurare transport/primă transport, dupa caz;

• Consultații și analize medicale gratuite.

Te așteptăm să vii la noi!

Echipa Thrace Greiner Packaging SRL

Localitate

Sibiu,

Sibiu

Sibiu
ID: 270285484