2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Ospatar, barman, sef de sala
  5. Ospatar, barman, sef de sala - Constanta
  6. Ospatar, barman, sef de sala - Mamaia
Zenith Hotel
Postat 01 iunie 2024

Angajam Ospatar/Barman/ Ajutor ospatar (hotel Statiunea MAMAIA)

Localizare

Mamaia

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Hotel Zenith Conference & Spa – Mamaia (Constanța)  angajează: Ospătar / Ajutor Ospatar / Barman

RESPONSABILITĂȚI PENTRU OSPĂTAR:

  • Preluarea comenzilor de la clienți și transmiterea acestora către bucătărie sau bar.

  • Servirea preparatelor culinare și a băuturilor conform procedurilor interne ale hotelului.

  • Consilierea clienților în alegerea meniului și a băuturilor.

  • Asigurarea unei experiențe plăcute și de calitate pentru clienți.

  • Gestionarea plăților și încasarea notelor de plată.

  • Menținerea curățeniei și a ordinii în zona de servire.

  • Respectarea autorității și a indicațiilor profesionale și organizatorice ale superiorilor ierarhici.

  • Cooperarea cu echipa pentru a asigura buna desfășurare a activităților zilnice.

RESPONSABILITĂȚI PENTRU AJUTOR OSPĂTAR:

  • Sprijinirea ospătarilor în preluarea și servirea comenzilor.

  • Asigurarea curățeniei și a ordinii în zona de servire.

  • Reumplerea stocurilor de tacâmuri, pahare și alte consumabile.

  • Pregătirea meselor și aranjarea acestora înainte de sosirea clienților.

  • Asistența în pregătirea și organizarea evenimentelor speciale.

  • Cooperarea cu echipa pentru a asigura o servire eficientă și de calitate.

RESPONSABILITĂȚI PENTRU BARMAN:

  • Pregătirea și servirea băuturilor conform rețetelor și standardelor hotelului.

  • Consilierea clienților în alegerea băuturilor.

  • Menținerea curățeniei și a ordinii în zona de bar.

  • Gestionarea stocurilor de băuturi.

  • Cooperarea cu ospătarii și restul echipei pentru a asigura o bună desfășurare a activităților zilnice.

CERINȚE COMUNE:

  • Experiență anterioară în domeniul ospitalității reprezintă un avantaj.

  • Abilități excelente de comunicare și interacțiune cu clienții.

  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu agitat.

  • Flexibilitate în programul de lucru, inclusiv disponibilitatea de a lucra în weekenduri și sărbători.

  • Atenție la detalii și orientare către satisfacția clienților.

BENEFICII:

  • Salariu atractiv, integral consemnat în contractul individual de muncă.

  • Program de lucru full-time în ture.

  • Masa de prânz asigurată.

  • Posibilități de cazare în camere destinate personalului pentru persoanele din afara județului Constanța.

  • Transport parțial decontat, suma alocată lunar pe cardul de masă.

  • Concedii conforme cu legislația în vigoare.

  • Mediu de lucru plăcut, în spații noi și moderne.

Localitate

Mamaia,

Constanta

Constanta, Mamaia
ID: 236378996