2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Ospatar, barman, sef de sala
  5. Ospatar, barman, sef de sala - Bucuresti - Ilfov
  6. Ospatar, barman, sef de sala - Bucuresti
  7. Ospatar, barman, sef de sala - Sectorul 2
Le Manoir SA
Postat 13 mai 2024

Angajam ospatar LE MANOIR

Localizare

Bucuresti, Sectorul 2

Nivelul de studii: NecalificatNivelul de experienta: Fara experientaMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Candidatul Ideal

Ai o pasiune pentru ospitalitate și arta culinară dar încă nu ai găsit momentul potrivit pentru a-ți începe cariera în acest domeniu? Le Manoir Gourmet Market caută un ospătar dornic să insufle clienților săi o atmosferă plină de bucurie și să creeze în același timp, experiențe memorabile.

Ce presupune mai exact să fii ospătar?

  • Vei întâmpina oaspeții cu o atitudine caldă și cu un zâmbet mereu primitor;

  • Te vei asigura că fiecare preparat va fi livrat într-un mod elegant și autentic;

  • Vei avea oportunitatea de a lucra cu oameni noi în fiecare zi, fiind relaxat și având o atitudine pozitivă astfel încât să oferi consiliere și recomandări pe baza preparatelor din meniu;

  • Să cunoști engleza la nivel conversațional;

  • Vei lucra alături de colegi tineri, prietenoși și amabili;

  • Vei învața ce înseamnă profesionalismul rezolvând situații mai puțin plăcute cu discreție și empatie, reprezentând în același timp cele mai înalte standarde ale industriei gastronomice;

  • Vei colecta plățile de la clienți și le vei procesa în sistemul de facturare al locației;

  • Vei fi deschis la feedback-ul din cartea clienților;

  • Vei ajuta în organizarea și aranjarea meselor pentru degustări de vin, întâlniri private sau de business;

IMPORTANT!

Experiența în domeniu NU este un avantaj iar atenția la detalii se învață cu răbdare. :)

Dacă îți surâde ideea de a începe o carieră în ospitalitatea de lux, așteptăm cu drag să te cunoaștem!

Descrierea jobului

Ce așteptări avem:

  • Prepararea băuturilor pe bază de cafea și a produselor complementare;

  • Încasarea comenzilor și servirea clienților;

  • Pregătirea spațiului de bar/restaurant și de servire înainte de deschidere dar și în timpul ;

  • Consilierea clienților în procesul de achiziție a produselor din meniu și din magazin, servirea și debarasarea meselor și respectarea standardelor de curățenie și igienico-sanitare;

  • Abilități de comunicare cu clienții dar și cu membrii echipei;

  • Să fii punctual, amabil și atent la detalii;

  • Să ai experiență în domeniu e un avantaj;

  • Să ai capacitate de lucru individual și în echipă;

  • Să prezinți cu plăcere preparatele și respectiv meniul de băuturi;

  • Să cunoști limba engleză;

  • Vei fi responsabil cu vânzările, calitatea serviciului, vei păstra o strânsă colaborare cu toate departamentele, conform standardelor și procedurilor generale interne și ale politicii companiei, urmând instrucțiunile de management și fișa postului;

  • Efectuezi un serviciu rapid și eficient, într-o manieră prietenoasă și profesionistă;

  • Ești în permanență pregătit să ajuți clienții și îți faci toate atribuțiile cu zâmbetul pe buze.

  • Responsabil pentru corectitudinea întocmirii și încasării notelor de plată.

Ce oferim:

  • Un salariu competitiv garantat

  • Un mediu dinamic și o echipă tânără;

  • Atmosferă de lucru plăcută, într-un cadru elegant, chic, într-o zonă rezidențială de lux;

  • Traininguri pentru a-ți dezvolta abilitățile în domeniul ospitalității;

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 2
ID: 269650874