2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Botosani
  5. Alte locuri de munca - Botosani
VESTRA INDUSTRY SRL
Postat 22 mai 2024

Angajam Manager produs contoare gaz

Localizare

Botosani

Descriere

Cerințe minime:

  • Absolvent studii superioare tehnice (hidrotehnică, hidraulică, instalații);

  • Experiență pe o poziție similară minim 3 ani (Inginerie, Project Management, vânzare consultativă instalații);

Principalele atribuții și responsabilități:

  • Administrează eficient tot portofoliul de produse aflat în directă coordonare;

  • Administrează și dezvoltă portofoliul de clienți specifici;

  • Prezintă, promovează, ofertează, contractează și vinde produsele și serviciile companiei, aflate în portofoliu, în concordanță cu cerințele clienților, cu standardele și politicile comerciale ale companiei;

  • Efectuează vizite la clienții existenți sau potențiali;

  • Redactează rapoarte de activitate atât în CRM, cât și pe alt suport solicitat, în timp și cu acuratețe;

  • Oferă servicii de asistență post-vânzare;

  • Oferă consultanță tehnică de specialitate clienților existenți și celor potențiali;

  • Stabilește împreună cu clienții modalitățile de plată și de livrare conform politicii comerciale;

  • Urmărește în permanență stocul de marfă;

  • Răspunde pentru calitatea aprovizionării clienților, gestionând relația cu furnizorii;

  • Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienți și de transmiterea documentelor de vânzare;

  • Monitorizează întocmirea și încheierea contractelor de vânzare în condiții avatajoase pentru firmă;

  • Negociază prețurile pentru produsele livrate;

  • Propune planuri de acțiune în vederea creșterii vânzărilor și a obținerii de profit;

  • Menține legătura cu personalul zonal de vânzări și stabilește împreună cu aceștia planul de acțiune lunar/săptămânal pentru zonele arondate;

  • Solicită lunar de la personalul de vânzări oportunități pentru perioada următoare și analizează statusul situației lunare existente;

  • Solicită departamentului ofertare întocmirea ofertelor conform cererilor de ofertă;

  • Întocmește și transmite rapoartele de progres specifice activității sale;

  • Completează în timp și cu acuratețe toate rapoartele solicitate, cu informațiile specifice;

Beneficii:

  • Asigurare privată de sănătate

  • Decontarea transportului

  • Zile suplimentare de concediu

  • Fructe la birou

  • Prime de sărbători

  • Bonus de performanță

Localitate

Botosani,

Botosani

Botosani
ID: 269929842