2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Bistrita-Nasaud
  6. Ingineri - Beclean
Postat 13 mai 2024

ANGAJAM-Inginer tehnolog metalurg-post-director de productie

Localizare

Beclean

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Experienta de conducere/ ManagementMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO28812563

Descriere

Cerinte si criterii de departajare a candidatilor:

  • Studii superioare tehnice (sudura/mecanica/stiinta materialelor);

  • Experienta in domeniul galvanizarii si trefilarii firelor metalice

  • Cunoasterea normelor europene privind controlul calitatii

  • Cunostinte avansate de operare PC (Microsoft Office, aplicatii specifice);SAP-ERP

  • Capacitate de asimilare si procesare in timp scurt a unui volum mare de informatii;

  • Gandire logica, structurata si analitica;

  • Bune cunostinte de limba engleza;

  • Cunostinte in tratarea chimica si acoperirea metalelor

In vederea verificarii realitatii datelor inscrise in CV angajatorul va putea initia un interviu online/telefonic.

Responsabilitati:

  • Management Operational:

Coordonarea operatiunilor zilnice ale fabricii de sarme de otel zincate.

Supravegherea productiei pentru asigurarea respectarii standardelor de calitate, eficienta si siguranta la locul de munca.

Dezvoltarea si implementarea procedurilor operationale pentru optimizarea fluxurilor de lucru.

  • Planificare si Programare:

Elaborarea si implementarea planurilor de productie pe termen scurt si lung.

Asigurarea resurselor necesare (materii prime, personal, echipamente) pentru a atinge obiectivele de productie.

  • Managementul Echipelor:

Recrutarea, formarea si dezvoltarea personalului din departamentul de productie.

Monitorizarea performantei angajatilor si aplicarea masurilor de imbunatatire continua.

  • Controlul Calitatii:

Supravegherea proceselor de control al calitatii pentru a asigura conformitatea produselor cu standardele stabilite.

Implementarea actiunilor corective in cazul abaterilor de la normele de calitate.

  • Eficientizare si Optimizare:

Identificarea oportunitatilor de imbunatatire a eficientei si reducerea costurilor in productie.

Colaborarea cu departamentele conexe pentru implementarea solutiilor de optimizare.

  • Sanatate si Siguranta in Munca:

Asigurarea respectarii normelor de securitate si sanatate in munca.

Implementarea masurilor preventive pentru minimizarea riscurilor de accidente sau incidente.

  • Raportare si Analiza:

Furnizarea rapoartelor periodice privind performanta productiei.

Analiza datelor pentru identificarea tendintelor si adoptarea masurilor corective.

  • Colaborare interdepartamentala:

Colaborarea stransa cu departamentele de vanzari, achizitii si logistica pentru asigurarea unei coordonari eficiente a intregului lant de aprovizionare

Cv-urile se trasnmit pana in data de 16.05.2024 pe adresa de email a societatii.

Organizarea selectiei se organizeaza in data de 17.05.2024

Localitate

Beclean,

Bistrita-Nasaud

Bistrita-Nasaud, Beclean
ID: 270213052