2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Timis
  6. Ingineri - Lugoj
SCHIEFFER INDUSTRIES Romania - Resurse Umane
Postat Azi la 06:17

Angajam Inginer Mecanic

Localizare

Lugoj

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Descriere

SCHIEFFER INDUSTRIES Romania angajeaza Inginer Mecanic!

Descrierea postului:

  • realizeaza activitatii de proiectare 3D in cadrul matriteriei;

  • lucreaza in atelier specializat unde executa lucrari de intretinere si reparatie la matritele care deservesc masinile de injectie ale firmei;

  • implica cunoasterea masinilor si a sculelor folosite atat . functional cat si a instructiunilor si a procedurilor specifice de lucru aferente acestora;

  • cunoaste materialele din care sunt realizate matritele, cunoaste sculele, dispozitivele si verificatoarele folosite precum si tehnologiile de intretinere, reparare, demontare si asamblare a reperelor/matritelor;

  • respecta instructiunile si tehnicile de lucru specifice domeniului;

  • executa lucrari specifice de scularie, respective gaurire, ajustare, filetare, tusare, rectificare,finisare, sablare, sudura, etc;

  • in urma operatiilor de intretinere, de rectificare, de reparare, Inginerul mecanic asambleaza componentele matritei in vederea repunerii in functiune si a testarii matritei respective;

  • efectueaza lucrari de inlocuire a unor componente defecte din alcatuirea matritei;

  • efectueaza teste,  verificari si reparatii ale circuitelor de temperare ale matritelor si ale sistemelor calde de injectie ale matritelor ;

  • intretine baza de date cu privire la activitatile efectuate asupra matritelor in vederea cunoasterii unui istoric de activitati si de piese de schimb utilizate pentru asigurarea bunei functionari a matritelor.

Cerinte postului:

  • studii superioare obligatoriu tehnice ;

  • cunostinte de limba Engleza la nivel conversational (nivel B2/B1 ar fi necesar pentru a redacta sau intretine o conversatie in limba Engleza);

  • cunoasterea desenului tehnic avansat fiind capabil sa foloseasca planurile din documentatia tehnica a matritelor de intretinut/reparat, a aparatelor de masurare a cotelor (sublere, micrometre, ceas comparator, etc);

  • cunoasterea unui soft de CAM-CAD (reprezinta avantaj);

  • cunoasterea interpretarea si realizarea desenelor 2D si cele proiectate in 3D;

  • cunoasterea masinilor si a sculelor folosite atat . functional cat si a instructiunilor si a procedurilor specifice de lucru aferente acestora;

  • experienta intr-un atelier specializat unde executa lucrari de intretinere si reparatie la matritele care deservesc masinile de injectie ale firmei ar fi un avantaj;

  • preferabil experienta in indentificarea cauzelor care au generat defectarea matritelor de injectat mase plastice si cauciuc.

Beneficii:

  • Salar atractiv negociat in timpul interviului in functie de calificari sau experienta;

  • Tichete de masa 30 lei din prima zi lucrata;

  • Prima de Paste;

  • Prima de Craciun;

  • Prima de 8 Martie;

  • Prima lunara de calitate;

  • Prima de recomandare la angajare;

  • Ore suplimentare platite 200%;

  • Ore noapte platite cu un spor/un plus de 25%;

  • Transport gratuit in Lugoj;

  • Bani pentru fiecare ocazie deosebita;

  • Zile de concediu suplimentare.

Localitate

Lugoj,

Timis

Timis, Lugoj
ID: 265008242