2. Locuri de munca
  3. Marketing - PR - Media
  4. Media & PR
  5. Media & PR - Bucuresti - Ilfov
  6. Media & PR - Bucuresti
  7. Media & PR - Sectorul 2
ashadetare co
Postat 18 mai 2024

Angajăm Editor Video

Salariu

700 - 1 300 €

Localizare

Bucuresti, Sectorul 2

Full time

Deschis pt studenti

Descriere

Cine suntem:

Ashadetare este o agenție de marketing cu sediul în București, dedicată să furnizeze soluții creative și inovatoare pentru clienții săi din diverse industrii. Ne axăm pe crearea de campanii de marketing personalizate și strategii eficiente, menite să maximizeze vizibilitatea, angajamentul și rezultatele pentru brandurile partenere.

Ce căutăm:

Editorul Video va fi responsabil pentru producerea și editarea conținutului video de calitate, care să sprijine inițiativele de marketing ale agenției și ale clienților săi. Acest rol necesită o combinație de creativitate tehnică și o înțelegere solidă a strategiilor de marketing digital.

Responsabilități principale:

  • Tăierea, montarea și combinarea segmentelor filmate pentru a crea un produs final coeziv și captivant vizual.

  • Implementarea efectelor vizuale și a elementelor grafice pentru a îmbunătăți calitatea și impactul vizual al videoclipurilor.

  • Ajustarea și mixarea pistelor audio pentru a se potrivi cu imaginile, inclusiv adăugarea de muzică de fundal, efecte sonore și dublaje.

  • Corectarea și ajustarea culorilor videoclipurilor pentru a îmbunătăți calitatea vizuală și a asigura consistența tonurilor pe parcursul întregului videoclip.

  • Convertirea și exportul videoclipurilor în diferite formate, asigurându-se că sunt compatibile cu platformele pe care urmează să fie încărcate.

  • Catalogarea și arhivarea eficientă a tuturor materialelor video și audio brute pentru a facilita accesul și reutilizarea acestora.

  • Colaborarea strânsă cu regizorii, producătorii și ceilalți membri ai echipei creative pentru a asigura că videoclipurile respectă viziunea și cerințele proiectului.

  • Păstrarea cunoștințelor actualizate cu privire la cele mai recente tehnologii și tendințe în editarea video pentru a îmbunătăți continuu calitatea și eficiența producțiilor.

  • Gestionarea eficientă a mai multor proiecte simultan, respectând termenele limită și prioritățile stabilite.

  • Asigurarea calității prin revizuirea finală a videoclipurilor pentru a identifica și corecta orice erori înainte de publicare sau difuzare.

Ce oferim:

  • Orar full-time.

  • Un birou ușor accesibil. Situat la doar 7 minute de mers pe jos de stația de la metrou Piața Romană, este ideal pentru cei care se deplasează cu transportul public sau cu mașina personală.

  • Un colectiv dinamic și creativ.

Calificări și experiență:

  • Diploma în producție video, cinematografie, media digitală sau un domeniu relevant.

  • Experiență demonstrabilă în editarea video, preferabil într-un mediu de agenție sau în producția de conținut digital.

  • Proficiență în software de editare video (ex: Adobe Premiere Pro, Final Cut Pro).

  • Experiență în lucrul cu grafica și efectele vizuale este un plus.

  • Cunoștințe de bază în operarea echipamentului de filmare.

Competențe și abilități:

  • Creativitate și inovație în crearea de conținut video.

  • Atitudine orientată către detalii și calitate.

  • Capacitatea de a respecta termenele limită și de a gestiona mai multe proiecte simultan.

  • Abilități bune de comunicare și colaborare.

  • Capacitatea de a lucra eficient sub presiune și de a adapta rapid la cerințele în schimbare.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 2
ID: 269825543