2. Locuri de munca
  3. Bihor
  4. Oradea
Postat 15 mai 2024

Angajam dispecer

Localizare

Oradea

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaCUI / CIF: 26128780

Societate de transport international de marfuri, angajam dispecer.

Cerinte:

- Experienta minim 6 luni in coordonare curse si camioane de 20t;

- Abilitati de comunicare scrisa si verbala, de organizare si planificare, de coordonare si lucru in echipa;

- Persoane dinamice, proactive, ambitioase, dornice de dezvoltare continua;

- Persoane responsabile, implicate, atente la detalii, capabile de a lua decizii in conditii de stres si cu atitudine pozitiva orientata pe gasirea solutiilor optime;

- Persoane care detin cunostinte de geografie, opereaza facil pe calculator si vorbesc la un nivel mediu- avansat minim o limba straina: engleza, gemana sau maghiara.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;

- Preluarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, orar de incarcare/ descarcare, etc);

- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;;

- Stabilirea celor mai eficiente rute de transport;

- Transmiterea informatiilor clientilor in legatura cu transportul;

- Coordonarea transporturilor contractate de la momentul preluarii marfurilor pana in momentul descarcarii si solutionarea tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii unui contract de transport

- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat.

Asteptam cv-uri pe adresa de email. Se ofera SALARIU FIX + COMISION DIN VANZARI CURSE.

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 234409664