2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Brasov
  6. Altele - Brasov
Postat 13 mai 2024

Angajam contabila / expert contabil, in conditii avantajoase!

Localizare

Brasov

Descriere

Cerinte (candidatul ideal):

- cunostinte solide de fiscalitate;

- persoana organizata, implicata, ce respecta termenele limita si isi indeplineste sarcinile la

timp;

- cunoasterea programului de contabilitate ‘’Platforma’’ constituie un avantaj, la fel si experienta anterioara in domeniu;

Responsabilitati:

- Intocmirea inregistrarilor contabile, evidente primare (registru de casa, facturi, devize, chitante, bonuri fiscale, extrase de cont, etc.), in prezent folosim softul ‘’Platforma’’;

- Intocmirea si verificarea in amanunt a balantei lunare, bilantul contabil, inclusiv a soldurilor la clienti si furnizori;

- intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale;

- verificare/efectuare plati (clienti, furnizori, etc) online;

-intocmirea si gestionarea documentelor de evidenta a personalului ( contract individual de munca, acte aditionale, decizii, informari, etc.)

-intocmirea adeverintelor si a orice altor adeverinte necesare/solicitate de catre personalul angajat;

-Completarea Revisal, conform metodologiei H.G. 500 / 2001.

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;

- Munca in echipa tanara, dinamica, profesionista;

- Program de lucru, de Luni pana Vineri intre orele 08.30 - 16.30;

Pentru contact atasati un C.V. in mesaj sau puteti suna la numarul de telefon din anunt de Luni pana Vineri intre orele 09.00 - 16.00.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la interviu. Va multumim pentru interesul acordat!

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 242254217