2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Brasov
  6. Altele - Brasov
Postat 22 mai 2024

Angajam contabil junior/secretariat

Salariu

2 000 - 3 000 lei

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: StudentNivelul de experienta: Fara experientaMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 25126153

Suntem în căutarea unui Contabil Junior motivat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre. Dacă sunteți un absolvent recent sau aveți experiență limitată în domeniul contabilității și sunteți pasionat de dezvoltarea unei cariere în acest domeniu, vă invităm să aplicați pentru această poziție. Vă vom oferi oportunitatea de a învăța și de a vă dezvolta abilitățile sub îndrumarea experților noștri seniori.

Responsabilități Principale:

·  Asistența în procesarea tranzacțiilor financiare, inclusiv înregistrarea facturilor de intrare și ieșire prin SPV.

·  Gestionarea documentelor contabile in format PDF si organizarea acestora in cloud.

·  Colaborarea cu colegii pentru a asigura respectarea standardelor contabile și a procedurilor interne.

·  Învățarea și dezvoltarea abilităților necesare pentru a gestiona sarcini contabile .

Cerințe:

·  Diploma de licență în contabilitate, finanțe sau domeniu relevant , este un avantaj.

·  Dorința de a dezvolta o carieră în domeniul contabilității.

·  Abilități de comunicare și colaborare în echipă.

·  Atitudine proactivă și dorința de a învăța.

·  Cunoaștere de bază a principiilor contabile și a legislației fiscale este un avantaj, dar nu este obligatorie.

·  Abilități bune de utilizare a software-ului de contabilitate și a aplicațiilor Microsoft Office.

Beneficii:

·  Oportunitatea de a învăța și de a vă dezvolta cariera în domeniul contabilității.

·  Mentorat și îndrumare din partea contabililor seniori.

·  Mediu de lucru colaborativ și sprijinitor.

·  Pachet salarial competitiv, inclusiv beneficii suplimentare, cum ar fi tichete de masă , asigurare de sanatate , prime.

Dacă sunteți o persoană entuziasmată și dornică de a învăța, și doriți să începeți o carieră promițătoare în domeniul contabilității, vă încurajăm să aplicați. Vă rugăm să trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa noastră de e-mail , sau whatsApp, până la data de 31.05.2024.

Interviurile se vor desfasura la centrul CATTIA , zona Avantgarden , unde avem locul de desfasurare a activitatii , incepand cu data de 03.06.2024.

 Pe lângă experiență, principalele aptitudini necesare candidatului ideal sunt:

·   Răbdare;

·   Viteză de reacție;

·   Organizare;

·   Responsabilitate;

·   Comunicare;

·   Atenție sporită la detalii;

·   Spirit de observație;

·   Seriozitate.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 260210546