2. Locuri de munca
  3. Personal medical
  4. Personal medical
  5. Personal medical - Calarasi
  6. Personal medical - Calarasi
Resurse Umane
Postat 31 mai 2024

Angajam Asistent medical generalist Calarasi

Localizare

Calarasi

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Candidatul Ideal

  • Studii de specialitate;

  • Autorizație de Liberă Practică valabilă, Certificat de membru vizat de OAMMR;

  • Asigurare pentru malpraxis valabilă;

  • Experiență anterioară în recoltarea probelor constituie avantaj;

  • Cunoștințe de operare PC;

  • Bune abilități de comunicare;

  • Atitudine deschisă și proactivă;

  • Persoană empatică, atentă și receptivă la nevoile pacienților;

  • Spirit de echipa;

  • Capacitatea de a lucra în echipa și de a colabora eficient;

  • Abilități de prioritizare a sarcinilor;

  • Dorința continuă de învățare și perfecționare;

  • Persoană dornică să învețe și să se dezvolte într-un cadru profesionist;

  • Atenție la detalii și abilități organizatorice;

  • Flexibilitate și capacitatea de a face față situațiilor de stres;

  • Cunoașterea unei limbi străine constituie un avantaj

  • Permisul de conducere cât B constituie un avantaj

 Responsabilitățile postului:

  • Înregistrarea pacienților în aplicația medicală;

  • Recoltarea probelor biologice respectând standardele de calitate și măsurile de

    igienă;

  • Scanarea probelor

  • Respectarea procedurilor interne;

  • Informarea pacienţilor în legătură cu: serviciile oferite, prețurile și campaniile

    promoționale, protocolul de recoltare, programul de lucru, modalitățile de

    eliberare a rezultatelor;

  • Asigurarea confortului și siguranței pacienților în timpul recoltării probelor

    biologice;

  • Preluarea apelurilor telefonice (interne şi externe);

  • Completarea corectă a cererilor de analize în sistem și informarea pacientului

    asupra elementelor care sunt esențiale;

  • Completarea corectă a documentelor specifice unei clinici medicale

  • Gestionarea stocului de materiale consumabile, specifice actului medical;

  • Încasarea serviciilor și operarea plăților în casă de marcat;

  • Asigurarea consilierii pacientului atunci când este necesar (solicitarea

    infomațiilor de la un medic de laborator)

  • Menținerea curățeniei și igienei spațiului în care își desfășoară activitatea;

 Ce oferim

  • Training și susținere privind activitatea profesională;

  • Posibilitate de avansare profesională;

  • Concediu de odihnă ce crește gradual de la 21 la 26 zile, în funcție de vechimea

    în companie;

  • O zi de concediu în plus pentru ziua ta de naștere;

  • Avantaje la analizele efectuate în centrele noastre, pentru tine și familia ta;

  • Mediu de lucru plăcut, personal cu experiență și echipamente modern;

Descrierea companiei

Clinica Sante este o companie medicală romănească, înființată în anul 1995, cu o rețea foarte extinsă de laboratoare în România. La Clinica Sante pacientul este pus pe primul loc, oferind calitate la cel mai accesibil preț pe care putem să-l susținem. Confortul și satisfacția pacientului sunt primordiale pentru noi. Ne bazăm pe valori cheie precum performanță și respect, ne dorim atingerea celui mai înalt nivel de profesionalism în domeniul medical și câștigarea încrederii fiecărui pacient care alege serviciile oferite de Clinica Sante.

Avem o echipă de profesioniști în domeniu, oameni dedicați, empatici, pentru care fiecare pacient contează. Oferim un mediu de lucru competitiv, ce presupune dezvoltarea continuă a colegilor noștri.

Localitate

Calarasi,

Calarasi

Calarasi
ID: 270401422