2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Bucuresti - Ilfov
  6. Reprezentanti vanzari - Bucuresti
  7. Reprezentanti vanzari - Sectorul 6
Postat 16 mai 2024

Key Account Manager national B2G/B2B

Salariu

5 000 - 10 000 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 6

Nivelul de studii: AbsolventComision: Bază și comisionNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program flexibilNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO33994054

Compania Electric Backup S.R.L. activeaza in domeniul sistemelor energetice din anul 2015 si este o firma cu capital 100% romanesc. Obiectul principal de lucru este cel al electroalimentarii de rezerva. Asiguram echipamente industriale si servicii profesionale pentru institutii de stat, unitati militare si companii private.

Societatea noastra a implementat sistemul de management al calitatii ISO 9001-2015 din anul 2016.

Jobul este deschis la nivel national. (un post)

Acest job ti se potriveste daca:

·         Esti o persoana care comunica usor cu ceilalti, se adapteaza si poate sa convinga usor

·         Doritor sa aiba o cariera pe termen lung in compania noastra

·         Esti o persoana optimista care face lucrurile cu pasiune

·         Ai experienta similara in domeniul vanzarilor de echipamente electrice/energetice B2G/B2B si esti dispus sa efectuezi delegatii oriunde in Romania

·         Esti preocupat sa construiesti si sa dezvolti relatii puternice cu noi clienti

·         Ai valori personale solide dе onestitate, integritate si punctualitate

·         Ai permis categ B si detii un autoturism personal

·         Ai studii tehnice medii/superioare in domeniul electronica-electrotehnica-fizica, de preferinta Inginer/Tehnician electronist

·         Experienta B2G/B2B relevanta in domeniul vanzarilor UPS-urilor, generatoarelor electrice, stabilizatoarelor de tensiune, acumulatoarelor industriale este un avantaj

Rоlul si beneficiile Jobului:

Ne dorim ca imprеunа sа oferim clientilor cеа mai bunа еxperienta de vanzare, propunand solutiile de echipamente energetice potrivite.

In acest sens vei avea urmatoarele responsabilitati :

- vizitarea clientilor din portofoliu pentru a discuta proiectele de achizitii din prezent si viitorul apropiat

- atragerea de noi clienti pentru zona de produse si servicii a firmei

- consultanta tehnica a clientilor B2G si B2B pentru gasirea solutiilor tehnice si financiare potrivite nevoilor acestora

- urmarirea procesului de vanzare si incasare a facturilor de la clienti

- suport in activitatea de livrare, instalare, punere in functiune si service a echipamentelor vandute

- suport tehnic post-vanzare pentru satisfacerea tuturor nevoilor clientilor

Vei avea un job dinamic, fara program fix, fara condica de prezenta, vei lucra 10% de acasa si 90% pe teren.

Pachetul de beneficii va fi unul motivant care va include parte fixa, comision din vanzari, decontare cheltuieli deplasari, diurne pentru deplasari in afara orasului, bonusuri pentru depasirea ciferlor de vanzari trimestriale si anuale.

Vei beneficia de instrumente de lucru laptop si telefon mobil. In primul an vei lucra cu autoturismul propriu, in baza unui contract semnat cu societatea noastra. Dupa atingerea/depasirea cifrei de vanzari anuale, vei beneficia si de autoturism de serviciu full-time.

Scopul jobului este atingerea/depasirea unor cifre de vanzari lunare, trimestriale si anuale care sa iti dezvolte cariera si pachetul de beneficii pe termen lung.

Obiectivul nostru este satisfacerea deplina a nevoilor clientilor nostri precum si oferirea unor servicii de calitate.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 6
ID: 270358482