2. Locuri de munca
  3. IT - Telecomunicatii
  4. IT - Telecomunicatii - Bucuresti - Ilfov
  5. IT - Telecomunicatii - Bucuresti
  6. IT - Telecomunicatii - Sectorul 2
ashadetare co
Postat 18 mai 2024

Wordpress Developer

Localizare

Bucuresti, Sectorul 2

Full time

Deschis pt studenti

Descriere

Cine suntem:

Ashadetare este o agenție de marketing cu sediul în București, dedicată să furnizeze soluții creative și inovatoare pentru clienții săi din diverse industrii. Ne axăm pe crearea de campanii de marketing personalizate și strategii eficiente, menite să maximizeze vizibilitatea, angajamentul și rezultatele pentru brandurile partenere.

Ce căutăm:

WordPress Developer-ul va fi responsabil pentru dezvoltarea și întreținerea site-urilor web bazate pe WordPress, care să susțină obiectivele de marketing digital ale agenției și ale clienților săi. Rolul implică lucrul atât la nivel de front-end, cât și de back-end pentru a crea site-uri web funcționale, estetice și ușor de utilizat.

Responsabilități principale:

  • Inițierea și configurarea inițială a platformei WordPress, asigurând instalarea necesară pentru a asigura funcționarea optimă a site-ului.

  • Dezvoltarea și personalizarea temelor WordPress de la zero sau adaptarea celor existente, împreună cu instalarea, configurarea și personalizarea pluginurilor pentru a adăuga funcționalități suplimentare site-ului.

  • Implementarea designurilor din Figma sau alte instrumente de design în teme WordPress, folosind tehnologii precum HTML, CSS, JavaScript și PHP.

  • Asigurarea performanței site-ului prin optimizarea vitezei de încărcare și a responsivității pe diverse dispozitive.

  • Implementarea măsurilor de securitate pentru a proteja site-ul de atacuri cibernetice și pentru a asigura siguranța datelor utilizatorilor.

  • Gestionarea actualizărilor pentru WordPress, teme și pluginuri, și asigurarea că site-ul funcționează fără întreruperi și este protejat împotriva vulnerabilităților de securitate.

  • Implementarea practicilor de optimizare pentru motoarele de căutare în structura site-ului pentru a îmbunătăți vizibilitatea online.

  • Realizarea integrărilor cu servicii terțe, cum ar fi sistemele de plată, rețelele sociale și alte API-uri externe.

  • Oferirea de suport clienților pentru utilizarea site-ului și instruirea lor privind gestionarea conținutului și a altor aspecte ale site-ului.

  • Crearea documentației tehnice pentru utilizarea și mentenanța site-ului.

Ce oferim:

  • Orar full-time.

  • Un birou ușor accesibil. Situat la doar 7 minute de mers pe jos de stația de la metrou Piața Romană, este ideal pentru cei care se deplasează cu transportul public sau cu mașina personală.

  • Un colectiv dinamic și creativ.

Calificări și experiență:

  • Experiență solidă în dezvoltarea WordPress, inclusiv cunoștințe avansate de PHP, HTML, CSS și JavaScript.

  • Experiență în crearea și personalizarea temelor și plugin-urilor WordPress.

  • Înțelegerea principiilor SEO și a celor mai bune practici în dezvoltarea web.

  • Experiență în lucrul cu sistemele de versionare a codului, de preferat Git.

  • Experiență anterioară într-un mediu de agenție de digital marketing este un plus.

Competențe și abilități:

  • Capacitatea de a scrie cod curat, bine structurat și documentat.

  • Atitudine orientată către detalii și calitate.

  • Abilități excelente de rezolvare a problemelor și depanare.

  • Capacitatea de a lucra eficient în echipă și independent.

  • Abilități bune de comunicare și colaborare.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 2
ID: 269825904