2. Locuri de munca
  3. Marketing - PR - Media
  4. Specialist Marketing
  5. Specialist Marketing - Neamt
  6. Specialist Marketing - Piatra Neamt
Postat 21 mai 2024

SolarOne angajeaza specialist marketing online

Salariu

3 500 - 6 000 lei

Localizare

Piatra Neamt

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate (de preferinta in marketing)

  • Experienta in marketing online

  • Persoană organizata, atenta la detali, sociabila, cu initiativa, energica, creativa

  • Persoana cu o buna capacitate de analiza si sinteza a informatiilor, organizata

  • Persoana orientata catre atingerea obiectivelor

  • Cunostinte de Photoshop, edit video

  • Cunostinte mediu online (social media, blogging, Tiktok, Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-mail Marketing, SEO, SEM, Marketing Afiliat etc.)

  • Persoana deschisa catre permanenta informare cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEO (Search Engine Optimization), SEM (Search Engine Marketing), AI etc.

Descrierea jobului

  • Pachet salarial atractiv. Posibilitate de crestere in functie de performanta

  • Identifica noi canale de promovare si vanzare online

  • Identificarea concurentei si diferentierea fata de aceasta Realizeaza studii si elaboreaza propuneri privind lansarea de noi produse / servicii, stoparea vanzarii anumitor produse / servicii sau dezvoltarea unor noi linii de afaceri

  • Prospecteaza piata si atrage noi clienti prin intermediul mediului online

  • Identifica noi parteneri si dezvolta parteneriate pentru promovare companiei in mediul online

  • Propune, implementeaza si monitorizeaza campanii de marketing si vanzari online pentru atragerea vizitatorilor in mediul online si promovarea produselor companiei

  • Coordoneaza actiuni de publicitate/advertising Monitorizeaza derularea campaniilor/proiectelor pe canalele alocate

  • Elaboreaza analize si rapoarte lunare pentru rezultatele campaniilor de marketing online Elaboreaza si sa actualizeaza cataloagele si materialele de prezentare ale companiei (tiparite sau in format electronic),

  • Realizeaza grafica pentru bannere si alte materiale de promovare

  • Realizeaza politici de fidelizare a clientilor existenti

  • Monitorizeaza si elaboreaza de email marketing, social media, ads

  • Parteneriate media: identificare si incheierea de bartere media pentru site, targuri virtuale si evenimente

  • Sugestii si colaborare cu echipa tehnica pentru imbunatatirea site-ului, adaugarea de produse noi

Localitate

Piatra Neamt,

Neamt

Neamt, Piatra Neamt
ID: 262701622