2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Cluj
  6. Reprezentanti vanzari - Cluj-Napoca
Postat 22 mai 2024

Consultant Vânzări Rafturi Metalice

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: CalificatComision: Bază și comisionNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO4215649

Descriere

Responsabilități:

  • Elaborarea și prezentarea planurilor de amenajare funcționale și estetice pentru spații comerciale și depozite, asigurându-se că acestea corespund nevoilor și așteptărilor clienților.

  • Realizarea de relevee la locația clientului sau pe baza planurilor furnizate de acesta.

  • Configurarea componentelor rafturilor în sistemul informatic de gestiune, asigurându-se că toate componentele necesare sunt corect specificate și incluse în oferta finală.

  • Pregătirea și ajustarea ofertelor comerciale în funcție de feedback-ul clienților, cu scopul de a crește rata de conversie a ofertelor în vânzări efective.

  • Utilizarea AutoCAD 2D pentru crearea planurilor și specificațiilor tehnice, cu scopul de a maximiza eficiența și atractivitatea soluțiilor de depozitare propuse.

  • Intensificarea interacțiunilor cu clienții pentru a identifica oportunități de upselling și cross-selling.

  • Gestionarea și închiderea vânzărilor, asigurându-se că toate aspectele contractuale sunt respectate și că clientul este complet satisfăcut de soluțiile oferite.

  • Monitorizarea întregului proces de vânzare, de la inițierea contactului cu clientul până la finalizarea instalării, asigurându-se că toate etapele sunt conforme cu așteptările și cerințele acestuia.

  • Colaborarea strânsă cu un alt coleg de proiectare și vânzări pentru a îmbunătăți continuu oferta și procesul de vânzare.

Cerințe:

  • Absolvent de studii superioare în Inginerie

  • Experiență în utilizarea AutoCAD 2D și în elaborarea planurilor tehnice.

  • Experiență demonstrată în vânzări, cu abilități puternice de negociere și persuasiune.

  • Abilitatea de a interpreta nevoile clienților și de a propune soluții creative și eficiente.

  • Capacitate de a lucra sub presiune și de a respecta termene stricte.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța în vânzări.

  • Bonusuri de performanță bazate pe atingerea și depășirea obiectivelor de vânzări.

  • Oportunități de formare profesională în vânzări și management.

  • Mediu de lucru dinamic, orientat către atingerea rezultatelor excepționale.

Locatie:

  • SC Marlex Impex SRL Str.

  • Orastiei, nr.10, Someseni, Cluj Napoca.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 269920187