2. Locuri de munca
  3. Marketing - PR - Media
  4. Copywriting
  5. Copywriting - Bucuresti - Ilfov
  6. Copywriting - Bucuresti
  7. Copywriting - Sectorul 2
ashadetare co
Postat 18 mai 2024

Angajăm Copywriter

Salariu

700 - 1 300 €

Localizare

Bucuresti, Sectorul 2

Full time

Deschis pt studenti

Descriere

Cine suntem:

Ashadetare este o agenție de marketing cu sediul în București, dedicată să furnizeze soluții creative și inovatoare pentru clienții săi din diverse industrii. Ne axăm pe crearea de campanii de marketing personalizate și strategii eficiente, menite să maximizeze vizibilitatea, angajamentul și rezultatele pentru brandurile partenere.

Ce căutăm:

Copywriter care să creeze texte persuasive și captivante pentru diverse materiale de marketing, inclusiv reclame, broșuri, emailuri, postări pe rețele sociale și conținut web. Candidatul ideal va avea abilități excelente de scriere și o pasiune pentru generarea de idei care pot fi transformate în campanii publicitare eficiente.

Responsabilități principale:

  • Scrierea de texte persuasiv creative pentru diverse materiale de marketing, inclusiv reclame, broșuri, emailuri, postări pe rețele sociale și conținut web.

  • Generarea de idei inovatoare și captivante pentru campanii publicitare eficiente.

  • Colaborarea strânsă cu designerii grafici, strategii de marketing și alți membri ai echipei pentru asigurarea coeziunii și eficacității mesajelor.

  • Adaptarea tonului și stilului de scriere pentru a se potrivi cu publicul țintă și obiectivele brandului.

  • Scrierea de conținut optimizat pentru motoarele de căutare pentru a îmbunătăți vizibilitatea online a brandului.

  • Corectarea și îmbunătățirea materialelor existente pentru a asigura acuratețea și eficiența acestora.

  • Integrarea feedback-ului primit de la clienți sau colegi și ajustarea conținutului conform sugestiilor.

  • Organizarea eficientă a sarcinilor pentru a respecta termenele strânse de predare.

  • Cercetarea tematică pentru a asigura exactitatea și relevanța informațiilor incluse.

  • Participarea la planificarea și dezvoltarea strategiilor de conținut pentru campanii de marketing sau inițiative de comunicare pe termen lung.

Ce oferim:

  • Orar full-time.

  • Un birou ușor accesibil. Situat la doar 7 minute de mers pe jos de stația de la metrou Piața Romană, este ideal pentru cei care se deplasează cu transportul public sau cu mașina personală.

  • Un colectiv dinamic și creativ.

Calificări și experiență:

  • Experiență anterioară în copywriting sau domenii similare.

  • Abilități excelente de scriere și creativitate.

  • Capacitatea de a lucra eficient în echipă și de a colabora strâns cu colegii din diverse departamente.

  • Cunoștințe solide despre strategiile de marketing și tendințele din industrie.

  • Diploma în comunicare, marketing, publicitate sau domenii relevante este un avantaj.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 2
ID: 269826253